Výtahy STROS na Třetím mostu přes Bosphor

Přidáno: 17. 6. 2014 10:27:50

17 Červen 2014

Výstavba Třetího mostu v Istanbulu přes Bosphor patří k nejprestižnějším projektům v Turecku a STROS je u toho.

Výtahy STROS na Třetím mostu přes Bosphor

Výstavba Třetího mostu v Istanbulu přes Bosphor patří k nejprestižnějším projektům v Turecku, s cílem vyřešit značné dopravní problémy přechodu přes Bosphor, přes který zatím vedou pouze dva stále přeplněné mosty. Most má být dlouhý 2 164 m a je součástí nové dálnice Northern Marmara Motorway.

Most po dokončení bude nejdelším mostem na světě pro kombinovanou dopravu dálnice / železnice a devátým nejdelším zavěšeným lanovým mostem na světě.

Slavnostní zahájení stavby za účasti tureckého presidenta bylo provedeno 29.5.2013 a zatím stále probíhá výstavba 2 párů pylonů na březích Bosphoru s cílovou výškou 325 metrů.

Pro stavbu 4 šikmých pylonů probíhající nepřetržitou betonáží s posuvným bedněním s rychlostí cca 1,5 m/den a tudíž kladoucí velmi vysoké nároky na spolehlivost výtahů dodal STROS 4 ks upravených výtahů NOV 2032 UP F7, doplněných „D" dveřmi pro výstup osob z klece na posuvné bednění, sklopnou plošinkou pro postupnou montáž a demontáž, speciálního kotvení, přesunutím pohonů do klece, atd.

Přihlášení